Search here...
TOP
LIFESTYLE Rozrywka/czas wolny/podróże

Warsztaty rozwojowe #wyjazdyzcebula

warsztaty

W ostatnich latach szczególnie rozwinął się trend wszelkich wyjazdów organizowanych z myślą o kobietach. Surfując po Internecie można natknąć się na oferty firm, które organizują właśnie takie kilkudniowe wypady dedykowane spragnionym zmiany babkom. 🙂 Najczęściej wyjazdy te są określane jako warsztaty, obozy czy campy.

Skąd pomysł na udział w warsztatach?

Jeśli mam być szczera, to długo nie interesowały mnie tego typu wyjazdy. Myślę, że potrzeba spróbowania czegoś nowego narodziła się we mnie w okresie pandemii koronawirusa (w 2020 roku). Czas niepokoju i zamknięcia w domu z powodu restrykcji narzuconych przez rząd, spowodowały u mnie pewną zmianę myślenia. Wtedy właśnie poczułam, że tak naprawdę nasz rozwój warunkują: ciągłe zmiany i interakcje z innymi ludźmi. Szczególnie z nieznanymi ludźmi.

Będąc „zamknięta” w domu, w owym okresie pandemicznym, zdałam sobie sprawę z tego, że ja potrzebuję nowych ludzi wokół. Poczułam pragnienie nawiązania świeżych kontaktów towarzyskich, by tak naprawdę móc wzrastać mentalnie.

I tak oto po zniesieniu pierwszych obostrzeń, na wiosnę 2021 roku pojechałam w góry na swój pierwszy wyjazdowy babski chillout. To był mój debiut. Znalazłam się z nieznanymi mi zupełnie dziewczynami, w nowym miejscu. Oczywiście miałam pewne obawy  – niepotrzebnie. Było tak cudnie, że zapragnęłam więcej. Wnet znalazłam się nad polskim morzem na kolejnym organizowanym campie – tym razem był to obóz kitesurfingowy. Po drodze (ponownie w górach) odbyłam jeszcze wegetariańskie warsztaty kulinarne, co również miło wspominam.

warsztatyrozwojowe
Warsztaty rozwoju dla kobiet
warsztaty
Wieczorna integracja warsztatowa

Warsztaty z Cebulą

W tym sezonie letnim zapragnęłam wziąć udział w warsztatach, które już w minionym roku przykuły moją uwagę – tj. warsztaty wyjazdowe z Magdą Staszewską, tak zwaną „Cebulą”  🙂 . Magda jest niesamowicie inspirującą osobą. Co rok organizuje różne warsztaty tematyczne, szczególnie tak zwane DIY – czyli takie na których wykonuje się różnej maści rękodzieło. W tegorocznej ofercie Cebuli znalazły się warsztaty, które szczególnie mnie zainteresowały – dla przedsiębiorczych kobiet (z elementami rozwoju osobistego i  kobiecej seksualności). Warsztaty obejmowały ciekawe zajęcia z Doris Maklewską, która jest ekspertką w tematyce social mediów a konkretnie jest trenerką rozwoju marki osobistej na profilu LinkedIn. Doris zafundowała ogrom wiedzy i nowości dla osób takich jak my, które na co dzień nie zajmują się profesjonalnie budowaniem marki osobistej w sieci i nie pracują w marketingu internetowym.

Cebulowóz
Wstawiam foto #cebulowozu Magdy, jako dowód, że marzenia się spełniają. Ten kamper, to właśnie spełnienie marzeń Cebuli

W przerwie na obiad dyskutowałyśmy z dziewczynami o tym, że informacje pozyskane na tych warsztatach na pewno pomogą nam w świadomym rozwoju własnej marki osobistej w sieci. Może to nie być wszystko proste na początku, ale jesteśmy już ustawione na właściwym torze by ruszyć naprzód. Wiemy, w którym kościele bije dzwon, że tak powiem…   

social media
Zajęcia z Doris Maklewską
linkedin
Warsztaty z budowania marki osobistej na LinkedIn

Trzy dni warsztatów minęły bardzo szybko. Żal było wyjeżdżać. Poznałam tam fantastyczne dziewczyny. Przez napięty harmonogram niestety z kilkoma nie udało mi się zamienić słowa, ale to tylko świadczy o tym, że nie było czasu na nudę.  🙂

warsztaty
Folwark Ruchenka
folwark ruchenka
Wieczorna integracja w Folwarku Ruchenka
nocleg
Folwark Ruchenka - domki noclegowe

Folwark ruchenka i szklane domki

nocleg
Domek noclegowy w Folwarku Ruchenka
nocleg
Szklany domek - nocleg

Na koniec wspomnę jeszcze, że samo miejsce warsztatów (Folwark Ruchenka) jest także osobliwe. Ośrodek jest urządzony w stylu boho, co dodatkowo sprzyja odprężeniu na łonie natury.

nocleg
Nocleg w szklanym domku
Uczestnicząc w tych warsztatach spełniłam przy okazji jedno ze swoich małych marzeń i spałam w domku z oszklonym dachem. Dzięki temu mogłam w nocy wpatrywać się w gwiazdy. Miłe doznanie…

Z przymrużeniem oka 😉 jeszcze dodam, że  podczas wieczornej integracji towarzyszyła nam co wieczór Maryja, co było już na wstępie zabawnym elementem prowokującym do ciekawych dyskusji. I choć mogę rzec, że z uczestniczkami tego wyjazdu różni mnie praktycznie wszystko, to połączyło nas najważniejsze – ochota poznania nowych ludzi oraz wewnętrzna potrzeba rozwoju osobistego…
no i oczywiście owe wino 😉

wino Maryja
Wino, które towarzyszyło nam w wieczornych debatach 🙂

Zakochałam się wprost w tych babskich wyjazdach i w myślach nieraz zadałam sobie pytanie „dlaczego nie spróbowałam tego wcześniej”? Myślę, że na pewne pytania odpowiedź tak naprawdę znamy lub przychodzi ona do nas w późniejszym okresie życia, kiedy już z pewnego dystansu widzimy więcej a wszystko wydaje się prostsze.

Po tych warsztatach szczególnie towarzyszy mi myśl, że tylko doświadczanie nowych rzeczy i poznawanie innych ludzi zmusza nas do refleksji na temat sensu naszego życia, a także pozwala nam bliżej poznawać siebie i zrozumieć, co nas nakręca do działania a co powoduje zastój.
To jest właśnie rozwój osobisty.
BLOG Wilkova ART & BEAUTY

«

»

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

DOŁĄCZ DO MNIE

0
Masz jakąś myśl którą chcesz się podzielić -napisz komentarz.x